• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Oliana a první 8c+!!!

Kategorie Skály.

Nejdříve to vypadalo, že cíl bude nedosažitelný. Mám vůbec na to? Jsem dostatečně silný? Je nějaká šance? Vůbec jsem nevěděl odpověď na tyto otázky. V hlavě mi to šrotilo celou dobu. Posunout svojí maximální hranici není vůbec jednoduché. Člověk si myslí, že to bude jednodušší, ale ta cesta je pěkné dlouhá. Spolužáci ve škole se mě ptají a co jsi to tam vylezl? A to je nejtěžší cesta na světě? Co to pro tebe znamená? Pro mne to znamená velikou úlevu a zároveň radost, že překonávám sebe sama a nic není nemožné. Stačí jen chtít, jít si za tím a věřit. A když překonáte tu hranici, ten pocit je nepopsatelný.

Joe Blau 8c+, foto: Jirka Slezák

Shrnutí sezony 2017

Kategorie Skály.

Tak a sezóna se pomalu chýlí ke konci. Co se vlastně událo za tu dobu na skalách či závodech? Byl deníček pořádně nakrmen? Protože zima bude dost dlouhá :) Tak pojďme na to. Ty největší události letošní sezóny!!!

Boj ve Strelovodu 8c

Semmering 2016

Kategorie Skály.

Tak a je to konečně tady!!! Svoboda :) Všechen ten stres mohu zahodit za hlavu a pořádně si užít 3 měsíce prázdnin!!! Takže na první trip jsem vyrazil společně se Štěpánem a Zbyškem do Semmeringu. A jak se nám dařilo, si můžete přečíst dále :)
Scarpa best

Rýchlý výpad na Ludvíkov

Kategorie Skály.

Učení je mučení :) Maturita se blíží a vůbec není čas zajet někam na skály. Tak aspoň jsem narychlo vypadl si zaboulderovat na Ludvíkov. Po hodině boulderování, začíná pršet. Vše okamžitě proteče a já se krčím pod převisem. Balím věci a přebíhám pod boulder Bandita 7C.

Temný Rytíř Low 7B+ (7C+)

Vánoční Osp

Kategorie Skály.

Vánoční prázdniny jsou tady. Původně byl plán jet na 16 dní někam dál, ale kamarád se zranil a nezbývá mi nic jiného než se přidat do Ospu od 26.12 do 3.1. Takže zabalit věci a hurááá do Ospu.

1 den: Ráno vstáváme a počasí je takové pofiderní. Na kopci pěkně, ale jakmile přijedeme do Ospu, totální humus. Obří poklička mlhy zakrývá celý Osp. V plánu je zkusit nalézt do nějakého 8c. Vybírám cestu Corrida 8c, protože je na slunci a je dlouhá, což by mi mohlo sedět. Měří okolo 35 metrů a má 2 bouldery. Cesta se rozděluje ještě na dvě délky. První z nich je za 7a a celé 8c.

Restday

Listopadový Ospík

Kategorie Skály.

Od minulého výjezdu do Ospu jsem změnil trénink. Začal jsem více campusovat a zapojil jsem více TRX tréninků. Postupně jsem začal sílit a po delší době jsem se opět vrátil do cesty Marjetica 8b/b+.

Crew

MČR Choceň a rovnou do Ospu

Kategorie Skály.

Na tento den jsem se moc těšil. Je to pro mne poslední start za juniory. Minulý rok na MČR jsem si nevedl dobře. Třetí místo mi uniklo o jeden chyt. Letos to bylo jiné. Nervozita nebyla taková jako vždy, protože ihned po závodech jsem vyrážel do Ospu. Tudíž nálada a motivace byla obrovská.
Finále

Mitterdorf a Alpinistické soustředění

Kategorie Skály.

Zúčastnil jsem se dalšího Evropského poháru, který se konal v Mitterdorfu. Kvaldy se mi moc nepovedly. V první chybuji a odpočinkové místo přelézám, což mě později stálo hodně sil. Druhá kvalifikace byla v kolmém profilu. Celý závod se konal venku na stěně, přičemž bylo okolo 30°C. Na druhou cestu začalo pořádně péct slunko. Ale i tak dávám do toho vše, a když si chci poupravit ruku na struktuře, uklouzne mi. Končím na 28. místě.

2. kvalifikace

Letní Semmering

Kategorie Skály.

Ihned po návratu z Roddelaru, mě volá Ondra, zda bych nechtěl jet na rychlý výpad do Semeringu. Jsem docela fakt unavený, ale když už mám ty prázdniny, musím je co nejvíce využít. Takže doma jsem 3 dny, vybalím špinavé věci, nabalím čisté, koupím jídlo a hurá znovu na skály.

Ve středu okolo 15 hodiny mě vyzvedává Ondra společně s Adamem Češkou a v Brně nabíráme Kubu. Přijíždíme za úplné tmy do Kaiserbrunnu. Je tady free camp ale strašně moc lidí, že nemáme ani kde zaparkovat. (cca 60 aut a z toho 50 českých), rychle stavíme stany na poslední volná místa. Jezdí se tady hlavně na ferraty a turistiku, proto je tady tolik lidí.
Kaiserbrunn free camp