• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Festival + Skály

Kategorie Skály.

A jako každý rok je tady fesťák v Teplicích. Nikdy jsem na fesťáku nebyl a tak jsem se musel přijet podívat a zazávodit. Z domu vyjíždím už ve středu a jedu přímo k Magnusovi, kde na mě čeká skvělá partička. Dáme pořádný trenink na boulderovce a jdeme se podívat na místní oblast od Magnuse. Je to taková pidi oblast ale těžkých cest je tam hodně. Magnus mě vyslal do jedné krásné devítky, kterou dávám na 3 pokus. Taková o jednom krásném boulderu za patu a kříž. Hned vedle zkouším od Magnuse novou cestu Sto Zvířat 8b. Ale marně. Ani jeden krok nejsem schopen udělat. Prý 8A+ boulder, tak se nemám čemu divit :D. Pak se přemisťujeme k boulderové oblasti ale síla už není, tak nechávám rozdělané pytle.

Ve čtvrtek jedeme lézt na Křižák. Taktéž jsem tam nikdy nebyl a na písku moc nelezu. Těším se moc. Dopoledne trávíme čas na boulderech, kde dávám jedno 6C+ a lehčí. O kousek dál zkouším s Vasilem 7B+ ale pro mě se stupy drolí a nemůžu udělat poslední těžký kříž.

Bouldering

Bouldering

 Bílá Hrozba 6B

 

A najednou slyším řev od Magnuse, který dal Kejvmena 8A. Gratuluji a přemisťujeme se na lano. Na písku jsem byl všeho všudy jedenkrát a tak se moc těším. Zkouším super linku v sektoru „První" cestu Unisono IXb. Dávám na onsight. Takové skvělé chyty na písku jsem nikdy nedržel. Velké kyzy apod. Dále zkouším cestu Salto Mortale Xa ale nechávám na příště. Ze včerejška jsem nějaký dost unavený a tak pro dnešek stačilo.

Salto Mortale Xa

Salto Mortale Xa

Salto Mortale Xa

Salto Mortale Xa

Salto Mortale Xa

Stavíme stan poblíž města a kalbička začíná, po které jsem se špatně vyspal kvůli nejmenovanému kréténovi, který hodil ve čtyři ráno petardu o velikosti toaletní trubky přímo vedle našeho stanu. Zemí mi to projelo až do ucha. Když nedostal ode mě, dostal aspoň v hospodě přes držku, když se navážel do jedné holky, která měla kluka. :D. V pátek jedeme před závodama boulderovat na Bor. Daří se mi přelézt Květ Moře 7B+ na 5 pokus. Nejtěžší zvednout prdel ze země a je posekáno. Ještě přelezu pár lehkých a restuji na závody.
Večer kalba nebyla ale o to více hrála kapela. Takže spánek opět nebyl jak by měl před závodama být. Ráno vstáváme brzo kvůli registraci. Začínám lézt až kolem 13:00 odpoledne. Stavěči si pro nás připravili 5 boulderů. Začínám lézt v pravé části stěny. Boulder mi sedí a tak padám dvakrát z topu. Ale jdu dál. Dávám pokusy do všech boulderů a všechny zóny mám krom jednoho. Začínám nacvičovat. Pěkný žlutý boulder, kde se dávala žába mi seděl ale nedokázal jsem se z koutku dostat dál do chytů. Opodál byl boulder postavený po oblinách, kde i na nástupu padali borci. Já hned odstartoval, nepřišlo mi to těžký a padám dokola v těžkém kroku, kde nabírám oblý bočák. Čtyřikrát se mi daří tento krok udělat a už se blížím k topu. V prvním pokusu jdu špatně rukama a ve zbývajících pokusech mi ujede noha na oblině. Ale už není síla, abych znova udělal spodní část. Pozkouším ještě další a čas je u konce. Po hodinovém boulderování jsem celkem zničen.
Končím na 27. místě z 52 závodníků. Byl to můj první ČP v boulderingu dospělých. Po závodech si jdu vyhrát nějaké smyčky od Tendonu a plakáty. A večer jdu na přednášku s bratry Iker a Eneko Pou. Krásná přednáška, škoda že překladatelka nevěděla vůbec nic o lezení a místo aby přeložila, že byli lézt Deep Water Solo tak přeložila, že byli na dovolené u moře. Celá zadní řada výbuch smíchu ale jinak ok.

Přednáška

 

Honem po přednášce jsem spěchal na finále. Holky jsem nestihnul ale chlapy jo. Jako obvykle co předvedl Martin Stráník jsem sledoval s otevřenou pusou. Je to borec a gratuluji mu k prvnímu místu. Po finále je jasná pařba až do rána. Další den ráno jedeme domů a cestou se stavujeme na Flashi zatrénovat.