• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Podzimní prázdniny v Ospu

Kategorie Skály.


Podzimní prázdniny jsou tu, dokonce síla i forma. Čas někam zajet na skály. Jako každý rok zavítám rád za lezením do Ospu. Společně s bandou ostravských bušičů razíme směr Osp. Přijíždíme v pátek okolo 11 hodiny večer, takže jsme postavili stan a šli spát.

Sonce V Očech 8a+

DSC 0116

Sonce V Očech 8a+

Sonce V Očech 8a+

Ranní plán je jasný. Brzo se vzbudit a rychle do skal dokud slunko nesvítí plným žárem. Z minulého roku jsem si rozlezl cestu Sonce V Očech 8a+. Krásná silovo-vytrvalostní darda. Dávám, lehčí rozlez a jdu do toho. Prvním pokusem si připomínám kroky a ostré pokusy mohly začít. Největší problém mi dělal prostřední boulder za spoďák. Vysoko dát nohy, vykozit pravou nohu a šáhnout do dobré lišty. Potom už jenom vydržet.

Sonce V Očech 8a+

Sonce V Očech 8a+

Ale ani druhý ani třetí ostrý pokus nevyšel. Pak to zkoušel jeden Slovinec, který to dal na onsight. Lezl to jinak než já mnohem lehčeji. Dalším pokusem jsem to zkusil podle jeho programu a vyšlo to. Na 4 pokus toho dne přelézám.

Sonce V Očech 8a+

Sonce V Očech 8a+

Cíl zájezdu jsem si splnil. Nevěděl jsem, do čeho mám jít dál, jestli lézt na pohodu nebo zkusit něco těžkého. A tak jsem vlezl do cesty Mrtvaški Ples 8b. Hned to zkrokuji ale na další pokus není světlo a tak to nechávám na další den.

Mrtvaški Ples 8b

Mrtvaški Ples 8b

Druhý den je strašná zima, že od první expresky necítím prsty. Dávám pokusy, ale stále dokola padám v prostředním boulderu, kde se musí nabrat stisk na tři prsty a jít dlouhý krok do spoďákové dírky. Na konci dne vymýšlím lepší nohu v boulderu a hned to bylo lehčí. Na další pokusy už není síla a tak pro dnešek končím.

Mrtvaški Ples 8b

Čekání na podmínky

Třetí den je v plánu rest a jdeme si vyšlápnout na protější kopec, ze kterého jde vidět celý Osp. Přes nádhernou louku dorazíme na kopec a výhledy za to opravdu stojí. Cestou zpátky se jdeme podívat do Ospovské jeskyně. Dáme sváču a kocháme se úžasnou jeskyní.

Restday

Restday

Restday

Restday

Po restday se ráno cítím odpočatý, svěží v plné síle. Na rozlez dávám jedno 7a. Hned první pokus v Mrtvašakovi byl slušný ale nahoře mi tak zmrzly prsty, že jsem nemohl nic dělat a spadl. Ale na druhý pokus jsem se řádně připravil a poslal to tam!!! Moje první 8b. Vůbec jsem to nečekal ale síla a teplo na prsty bylo a tak to padlo druhým pokusem toho dne.

Další cestu co jsem si chtěl vylézt, byl Albanski Konjak 8a. Je to nádherná linka vedoucí přes ohromné krápníky. Nahoře jsem nemohl vymyslet boulder, nebyla už ani síla z toho horka a cestu nerad bohužel musím opustit a jdu lézt do bočního mordoru kde je asi o 10 stupňů méně. Zaujala mě cesta Pingvin 7c+. Ze spodu se mi líbila ale jak jsem do ní nalezl, byl to odporný hnus. Ale když už jsem do toho vlezl, musím to už vylézt. Expresky nechávám nacvakané na další den. Pro dnešek balím horolezecké lanohorolezecké lano, vercajk a fičíme do kempu.

Gorenskij Snops 7a

Gorenskij Snops 7a

Kudlanka

Poslední lezecký den před odjezdem jdu zkusit ještě Pingvina. Spíše jsem to chtěl vycvakat a jít něco hezčího lézt ale při pokusu jsem to hned vylezl. Téhle cesty si hodně vážím, už jenom proto, že mi vůbec nesedí a je těžká na 7c+. Čas se krátí tak si jdu ještě vylézt jedno 7b+ na flash a jedeme domů.

 Durango 7b+Durango 7b+

Durango 7b+

Co všechno padlo: Mrtvaški Ples 8b PP 8
                               Sonce V Očech 8a+ PP 6
                               Pingvin 7c+ PP 2
                               Durango 7b+ flash
                               Danger Zone 7a flash
                               Gorenskij Snops 7a RP 2