• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Projektování v Ospu

Kategorie Skály.

Ani se nenaději a už jsem opět v tom krásném Ospu. Počasí se pomalu schyluje do letních dnů, ale na slunku se dá ještě lézt. Trochu jsem ještě dotrénoval a moji dřinu testuji opět v cestě Marjetica.

Chystání na pokus

Marjetice 8b/b+

Cítím se silnější, ale pořád to nestačí na jeden jediný krok. Trápím se trápím ale nic. Cestu opouštím s tím, že si ji nechám na podzim. Nic dalšího nemám rozlezeného. Později jdu jistit Milana do Pikové dámy 8b. Koukám, jak mu to jde a do cesty se napohled zamiluji. Nic mě nezastaví ji zkusit.

Marjetice 8b/b+

Marjetice 8b/b+

Marjetice 8b/b+

Beru lano, lezky a honem běžím pod nástup. Jak Milan v cestě tančil a z lehkostí přelézal bouldery, já čučím jak puk. Jeden boulder za druhým. Cesta začne gradovat už od spodu kde je nejtěžší boulder. Pak si vychutnáváte prostřední nelehkou část. Nejhezčí na cestě mi příjde vrchní pasáž. Cvakáte dlouhé expresky, pod sebou máte malého jističe jak je to vysoko a při tom děláte dlouhé nátahy a nechcete to zkazit. A největší dělo je pod slaňákem. Cesta se položí do výlezové plotničky kde musím udržet šupinky, které jsou moc malé. Poslední chyt, nazývám arašíd, protože je fakt tak velký a z něho nátah do lepšího a cvakáte slaňák. Tohle děláte po 30 metrech neustálého lezení. Celkem kotel. Eli dává slušné pokusy v Mrtvašákovi ale štěstí nemá ani ona.

Pikova Dama 8b

Pikova Dama 8b

Pikova Dama 8b

Další můj projekt co jsem si rozlezl byl Triad 8a. Pikovka a Triad patří do místní trilogie. Však přeci to je jen 8a ne??? Jo, to máte pravdu ale kdo nelezl, ať jsi rozhodně zkusí a pak mluví :D. Spodní část není až tak těžká. Začnete 7b až dolezete do spoďáků kde musíte spočnout. Potom přichází na řadu pěkně vypečený boulder. Chytáte jednoprstovku, špatné nohy a zní, jdete do sklopené obliny, kterou chytám tak nějak i na stisk na tření. Následuje pro mě nejhezčí krok z celé cesty a to z obliny do další obliny a přitom vám nohy lítají ve vzduchu. V tomto pohybu si vzpomenu na borce, jak lezou 9ačka a při tom dělají podobné kroky jako já ale za jinačí chyty :D. Z oblin pochytáte různo stisko obliny a máte madlo. Boulder o osmi krocích a je vylezeno. Dolez už je opět tak za 7b. Po dnešním dni strávené v Pikovce a Triadu mám plné ruce laktátu.

Někdy byla i zima :D

Cesty si ještě jednou prolezu, ale už jsem fakt zničený. Nic jsem nepřelezl a tak aspoň jednu cestu si musím dovézt domů. Nedávno jsem vylezl Preobrazbu. Má kombinaci Klobasa/Preobrazba 7c. Při krokování se moc nechytám. Natékámi a vše mě bolí. I kdybych dolezl do odpočinku za koleno stejně bych kypnul v boulderu za ním. Opravdu jsem nečekal, že to přelezu druhým pokusem. Každým krokem jsem se blížíl k zemi ale ruce pořád držely. Radost byla veliká. Doufám, že příště to co jsem zasel, taky sklidím :D.

Yellow Team