• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Letní Semmering

Kategorie Skály.

Ihned po návratu z Roddelaru, mě volá Ondra, zda bych nechtěl jet na rychlý výpad do Semeringu. Jsem docela fakt unavený, ale když už mám ty prázdniny, musím je co nejvíce využít. Takže doma jsem 3 dny, vybalím špinavé věci, nabalím čisté, koupím jídlo a hurá znovu na skály.

Ve středu okolo 15 hodiny mě vyzvedává Ondra společně s Adamem Češkou a v Brně nabíráme Kubu. Přijíždíme za úplné tmy do Kaiserbrunnu. Je tady free camp ale strašně moc lidí, že nemáme ani kde zaparkovat. (cca 60 aut a z toho 50 českých), rychle stavíme stany na poslední volná místa. Jezdí se tady hlavně na ferraty a turistiku, proto je tady tolik lidí.
Kaiserbrunn free camp

Ráno brzo vstáváme a nemůžu se dočkat. Všude kolem nás samé skály. Nečekám, že budu podávat excelentní výkony, po tom Španělsku jsem totálně na hadry. Kůže, síla a vůbec ta celková únava je nesnesitelná, ale vždy jak uvidím skálu, nabije mě energií a o únavě nemám ani potuchu. Na rozlez dávám cestu Tschak Bumm 8-/8. Nikdy jsem po takovém materiálu nelezl a spíše mi to připomíná lezení v Moravském krasu. Oklouzané stupy a chyty. Ale není to v každém sektoru. Takové lezení je spíše u silnice v sektoru Monster. V těch dalších už je to suprové.

Po rozlezu si jdu otestovat formu do Out of Work 8a. Vůbec nemůžu vymyslet klíčový boulder. Sílu na jedno prstovku nemám ani náhodou, proto tedy volím variantu přes mikro lišty daleko od sebe. Ondra mi říká, že to nevylezu. Celý on :D. To mě naštvalo takovým způsobem, že jsem to musel vylézt. A nakonec se i tak stalo. Nějaká ta rezerva tam ještě byla, a tak zkouším hned vedle cestu Back To Work 8a+. Kroky relativně jednoduché, ale na mojí výšku snad nelezitelné. Vůbec se mi nedaří jednotlivé kroky spojit.
Sektor Monster
V sektoru Monster se nachází cesta zvaná Streetfighter 7c. Je to takový šlem v oklouzané skále. Zkouším na flash, ale zastavují mě mokré ruce. Člověk udělá dva kroky a zase musí mágovat. Otřesné. Na druhý pokus přelézám.

Při zpáteční cestě do campu se mě stává jedna věc. Otevřu dveře, vystoupím z auta, šlapu na zem a chytá mě křeč do nohy. Myslel jsem, že mi praskla achillovka. Byla to taková bolest, že jsem se nemohl ani pohnout. Ležím na zemi a všichni se mi smějí. Jo, super pocit, když se nemůžete pohnout a smát se také ne, protože to bolí ještě více :D.
Večerní vaření
Druhý den, rychlá osmička na rozlez a pouštím se do Angel Heart 8a+/b. Byla to první linie, co mě zaujala v této oblasti. Má okolo 35 metrů a lezení je opravdu těžké. Čím jste výš, tím je to těžší. Ale nemám štěstí. Prostě ani obraz ani zvuk. Nahoře těžké lezení bez odpočinku, kde mám nateklé předloktí, přebrat malé lišty, spoďák a brutál skok do madla. Mimochodem Martin Stráník to vylezl na onsight :D. Vůbec nevím jak to vše pospojovat a utíkám do Shuffle Down 9+, který druhým pokusem přelézám. Dole jako obvykle oklouzaný hnus s těžkým boulderem po oblých dírách a nahoře senzační lezení po neoklouzané skále s pozitivními lišty.
Kaiserbrunn
Třetí den, když se probouzím, bolí mě úplně všechno. Prsty, šlachy, kůže a celková únava je na mne znát. Na nic těžkého už nemám sílu a tak si lezení jen užívám v podobě lehčích cest. Rozlézám se v King Kong 7a. Hned vedle je opravdu krásná i moje best top 7c+ Cheap Sunglasses. Doporučuji všem. Připomnělo mi to lezení ve Špáňu. Přidávám ještě Orkrist 7b+, která má těžký začátek a Ora et preserva 7b, taková jedno krokovka. Dole u prvního jištění dynamický krok do madla a je vylezeno. Ondra zkoušel cestu Selbst ist das Kind 8c. V předešlých dnech mu to šlo velmi dobře a od přelezu ho dělil malinký kousek. Dnes byl jeho den. Na vlastní oči vidím krásný, téměř na pohodu přelez. Šup, šup a byl nahoře :D. Adam zkouší cesty okolo 7c, ale nemůže do toho dát všechno kvůli rozbitému palci na noze. Nemůže to přes bolest ani narvat do lezečky, ale přesto to nevzdává a leze i s tím. No a Kuba přelézá jednu cestu za druhou :D.
Kaiserbrunn
Poslední den, to byla největší tragédie. Lištu nemůžu ani zalomit. Pokouším se přelézt jedno 8a, ale prsty, které jsou na kaši, už neposlouchají. Do toho začíná být zima, mlha a dokonce i začalo pršet. V dešti se mě daří rychlý přelez Odins Rache 9-. Při tomto přelezu, musím hodně rychle lézt, poněvadž déšť mi znepříjemňuje lezení. Cestu i tak přelézám a tímto se stává jako poslední v tomto výjezdu. Za deště docházíme k autu a razíme zpět domů.

Co se povedlo vylézt: Out Of Work 8a, PP 4
                                   Shuffle Town 8a, PP 2
                                   Cheap Sunglasses 7c+, PP 2
                                   Streetfighter 7c, PP 2
                                   Orkrist 7b+, PP 2
                                   Odins Rache 7b+, PP 2
                                  Ora Et Praeserva 7b, RP 2
                                  Panem Et Circenses 7a+, PP 2
                                  Existenzialminimum 7a, OS
                                  King Kong 7a, RP 1
                                 Wolken Im Kaffe 7a, OS
                                 Tsach Bumm 6c+/7a, OS