• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Český pohár v boulderingu Ostrava!!!

Kategorie Závody.

Opět se u nás v Ostravě konal Český pohár v boulderingu dospělých v Trojhalí Karolina. Dlouho jsem váhal, zda nejet lézt ven na skály, ale nakonec jsem se rozhodl závodit.

Finále, photo: Standa Mitáč


Olin s Vildou si pro nás připravili 6. kvalifikačních boulderu. Lezl jsem až ve druhé skupině, takže program na boudery mám okoukaný.
Po zahájení časomíry jdu na první boulder. Všichni dávají na první pokus ale já na druhý kvůli malé chybičce. Dvojku topuji s přehledem ale trochu jsem se bál těch oblin. Zkouším trojku a čtyřku ale vůbec nemohu udělat kroky. Jeden dlouhý nátah za druhým a tak utíkám do pětky. Hodně lidí jí vylezlo na minimálně 3 pokusy. Plácání se v kolmáči po struktuře a klouzací nohy mi moc nejde. V prvním pokusu mi smeká noha a druhým topuji. Vracím se na trojku, kterou nakonec s brutální rozpaškou také dávám. Přemisťuji se hned vedle na čtyřku. Vymýšlím úplně jiný program než všichni ostatní a je z toho Top. Radost veliká, mám 5 topů. Do konce zbývá asi 20 minut tak ještě pozkouším poslední boulder ale to je totál úlet. Vůbec už nemůžu. Ani nevím, proč jsem se dále ničil, když byl postup do finále jasný :) Do finále se postupovalo se 3 topy, takže nakonec postupuji z 9. Místa.
Moje první finále na Českým poháru v boulderingu dospělých!!! Mám ohromnou radost, kvaldy mi sedly a teď už jen to finále nepokazit.

Finále, photo: Standa Mitáč

Když přicházím pod první finálový boulder a vidím ty všechny diváky zaplněný halou je to příjemný pocit. První boulder byl hodně technický. Na první pokus dávám zonu a blížím se k topu. Ale špatně se odrážím a padám. V dalších pokusech se nemohu dostat ani do zony. Prostě hrozně teplo, síla totálně fuč a prsty nedrží to, co by chtěly.

Dvojka to byla jedna velká prdel. Šílený nástup do boulderu jsem řešil snad minutu. Naskočit oběma rukama na chyt a na odtlak udělat muscle up a dát nohy k ruce. Já celý zkrácený jsem to málem nemohl udělat. Nakonec jsem nějak nastoupil a padám v kroku do topu. Boulder mi hodně sedí ale ani druhým pokusem neudržím top a odnáším si pouze zonu.

Finále, photo: Standa Mitáč

Na trojku si věřím nejvíce. Ale to co se zdá lehké, nakonec není. Dvě struktury start a skok do dvou golfáčů od Aixu. Vůbec mě nenapadlo udělat double dyno až do té druhé struktury a marně jsem se snažil skákat jen do té jedné. Tento boulder jsem nevyřešil a přicházím na poslední boulder.
Ale ten je hrozně těžký. Už vůbec nemám žádnou sílu. Boulder po malých oblých lištách mi vůbec nejde. Marně se snažím se v tom nějak hnout, ale těžký kříž je nad moje síly.

Nakonec se umisťuji na 12 místě. Díky stavěčům za parádní bouldery, divákům za bouřlivou atmosféru a příště se budu znova těšit :)