• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

MČR - Praha 2014 obtížnost

Kategorie Závody.

V sobotu 4.8 se konalo MČR v Praze. Prezentace začínala od 8 hodin, ale závod začal až po 10 hodině. Rozlezl jsem se na super boulderovce a závod začal. Doufal jsem, že cesty budou v centrální stěně, ale byly v zadní části. Do první kvaldy jsem nastupoval poněkud zvláštně. Muselo se odrazit od struktury a lehké dynamo do chytů. Ale mi to nějak nešlo, tak jsem se rozběhl a chytil to ve skoku. Následovaly lehké kroky až na konec hrany převisu. Tam začala cesta postupně gradovat technickým, kolmým výlezem. Pohlídal jsem si nohy a byl z toho TOP.

d455f49867a72a00c06df3d4bf4ebca8

 

1. Kvalifikace

 

 

Druhá cesta byla už od spodu těžká. Začínalo se na velkých boulích, pak začal první boulder. Každý krok byl těžký, než jsem se dostal do struktury,kde se dalo alespoň trochu oddechnout. Potom vysoká noha nahoru a přebrat chyty. Trochu jsem se zapletl nohama na stupech a když jsem si je chtěl vyměnit , následoval pád.

Do finále jsem postupoval z 3. místa. Finále pak začalo kolem 17:00. Naše finálová cesta vedla konečně v centrální části stěny. Spodek byl lehký ale postupně se to lámalo. Lezlo se převážně po lištách, občas nějaká ta oblina. Dolezl jsem do stropíku, kde byly trochu těžké kroky. Výlez z něho byl relativně dobrý ale když jsem chtěl zabrat do levé paty a jít do dobré obliny, najednou mi ujela. Cesta mi hodně seděla jak délkou tak i chytama. Byl jsem velice zklamán. Po posledním skalním výjezdu jsem chtěl rychle natrénovat, až jsem se přetáhl a výsledkem toho bylo 4. Místo. Cíle závodu byly jiné, ale nemohl jsem nic dělat.