• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Český pohár Choceň

Kategorie Závody.

Tento závod byl poslední v letošním roce a bojovalo se o celkové pořadí. První kvalifikace byla lehká a na konci cesty byly campusové kroky. Spodní část jsem přeběhl a v půlce cesty vymyslel nohand. Cesta pokračovala do převisu, kde jsem nezaváhal a byl z toho TOP.

U druhé kvalifikace jsem se obával prvního kroku. Stavěč postavil nástupní skok. Chvíli jsem přemýšlel, z jaké nohy se odrazím a šel jsem na to. Skok jsem skočil a mohl si vydechnout: D. Další kroky šly jak po másle než jsem se dostal ke stropu. Od ostatních závodníků jsem odkoukal nohand za koleno ve stropě. Sklepal jsem a lézl dál. Na hraně stropu mi nohy klouzaly jak na ledě. To mě vysílilo na následující krok, špatně se srovnal a spadl.

Do finále jsem postupoval z 3. místa. Naše finálová cesta byla postavená ze samých dírek. Vypadalo to jak ve Frankenjuře :D. Finále bylo bomba. Cesta od začátku byla lehká a postupně gradovala. Spodek jsem přelezl rychle a nahoře mě zarazil boulder. Nikdo z nás nevěděl jak to lézt a tak jsem lezl podle intuice. V boulderu jsem se zapletl rukama a šel to zbytečně složitě, což mě stálo dost sil na další dlouhý krok. Nakonec jsem obsadil 3. Místo a v celkovém pořadí jsem taktéž skončil na 3. Místě.

Následovalo vyhlášení, dostaly jsme úžasné, krásné poháry a letošní sezona v závodění pro mne skončila. Teď už jenom skály a skály.

Prohlídka finálovky

Finále