• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Legendární brněnský campusový desetiboj v Ostravě

Kategorie Závody.

Jako každý rok k nám Adam Ondra zavítal udělat přednášku. Nebyla to jen tak leda jaká přednáška ale mimo přednášku i campusový desetiboj. Byl to vůbec první historický desetiboj, ve kterém jsme se mohli zúčastnit kdokoliv, kdo chtěl. Adam mluvil o uplynulém roce o jeho výsledcích v závodech a různých zážitcích. Po skončení přednášky jsme se odebrali na boulderovku, kde na nás čekali mučící nástroje z dílny AMUERTE. Po rozlezu nám Adam vysvětlil všechny disciplíny jak se mají dělat. Disciplíny se lišily od brněnského desetiboje. Společně s Adamem přijeli silový bouchači Martin a Štěpán Stráník.

Martin Stráník, Adam Ondra, Štěpán Stráník

Jako první disciplína byla rychlost po lištách nahoru, dolů a znova nahoru. Celkem nás závodilo 17 borců. V momentě když první závodník se pověsil na lištu, diváci začali fandit takovým způsobem, že to ve mne i ostatních probudilo motivaci a nadšení. Boulderovka se třásla diváckým řevem. Nejrychlejší byl Štěpán s časem 9,7s!!!

Campus rychlost

Druhá disciplína byla vis na liště na jedné ruce. Někdo se udržel sotva 1 sekundu a někdo jako Martin 22,5s.

Třetí disciplína byla shyb 1-4 double. Na tuhle discíplínu jsem se hodně těšil. Ale s porovnáním s Martinem se mám ještě hodně co učit.

Čtvrtou disciplínou jsme skákaly obouruč po negativních lištách

Pátá disciplína byla pro některé neznámá. Viselo se na obří kouli. V této disciplíně jsem skončil na třetím místě.

Visení na kouli

Šestá disciplína stála opravdu za to. Skákalo se po stiskách v 45 stupňovém převise. Většina závodníků popadalo po třech krocích, ale co předvedl Martin, tomu se nechce ani věřit. Čistá krutá síla :D

Sedmá disciplína byla vis na rotující se hrazdě o průměru cca 10cm.

Osmou disciplínou bylo skákání po bacharově žebříku ale ten byl poskládaný s rotujících se válců. I Adam nikdy nic takového neviděl a žasnul jako my ostatní. Bylo to celkem těžký udržet v tělě a přitom shybovat nahoru.

Campus bachařuv žebřík

Devátá disciplína přecházela do vytrvalostního režimu a tou bylo vis na liště.

A poslední desátá disciplína byla vytrvalost na campusu. Campusovalo se tak dlouho dokud jsi neodpadnul.

Vítězem desetiboje se stal Martin Stráník, druhé místo obsadil Štěpán Stráník a na třetím místě Adam Ondra. Děkuji moc Adamovi, Martinovi a Štěpánovi za to že nás přijeli navštívit a ukázat co je to SÍLA a určitě to motivovalo mnoho lidí k tvrdému treninku. Doufám že to nebylo naposled a příští rok se střetnem znova a ukážeme jak kdo tvrdě potrénoval.

Campusoví závodníci

Výsledky: