• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Český pohár Praha obtížnost

Kategorie Závody.

Dne 28.3 jsem se zúčastnil letošního prvního nominačního závodu na obtížnost v Praze. Zároveň byl spojený i s dospělýma a tak se bylo na co koukat, protože přijel i Adam Ondra. Cesty si pro nás připravili Honza Zbranek a Jenda Šolc. Už od prvního pohledu na kvalifikační cesty jsem se moc těšil.

Závod začal okolo desáté hodiny. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a kvalifikace mohly začít. Do první kvalifikace jsem vlezl s radostí a chutí. Cítil jsem formu a šanci na vítězství. Celá cesta byla po krutých oblinách daleko od sebe. V půlce cesty přišel skok. Někdo skákal a někdo se jen natáhnul. Když jsem se chystal ke skoku a skočil, měl jsem to na moje maximální rozpětí a levá ruka mi povolila. Bohužel na jedné ruce bočák neudržím a padám. Celkem mě to mrzelo, ale do druhé kvalifikace jsem šel s tím, že už nic nesmím pokazit. A jak se tak později ukázalo, vždy se nějaká chybička vloudí.

1. kvalifikace

1. kvalifikace

1. kvalifikace

1. kvalifikace

 

Druhá kvalifikace vedla přes hlavní profil stěny. Kroky nebyly nějak zvláště těžké, ale různě se muselo křížit a vymýšlet. Opět v půlce cesty si pro nás stavěči vymysleli boulder přes Aixův golfáč. Boulder v pohodě přelézám, ale těžký krok byl vyměnit si ruce na šikmé oblině a dlouhý nátah doprava do madla. Krok jsem podcenil a to mě stálo pád.

Kvalifikace se moc nevyvedly, ale do finále postupuji ze 4. místa v juniorech. Čas před finálem trávím kecáním s kamarády a natáčením rozhovoru. Když nadešel čas jít do izolace, rozbušilo se mi srdce. Jednak z nervozity a nadšením ukázat svůj výkon. Na finále dorazilo spoustu lidí a hala se jenom třásla povzbuzováním.

Tak a je to tady. Navazuji se na lano, obouvám lezečky, zapínám maglajz pytel a plně se koncentruji na cestu. Finálovka to byla jedna velká bonboniéra. Byla postavena z chytů, které nikdo neznal. Honza si je nechal vyrobit na zakázku od firmy Makak. V momentě jak stojím pod cestou, lidi začali okamžitě povzbuzovat jak to jen šlo. Od první cvaklé expresky jsem se hrnul dál a dál. Diváci mi hodně pomohli v těžkých pasážích svým řevem. V cestě se nedalo moc sklepat. Vedla sem a tam, nahoru a dolů. Opět v půlce finálovky mě zastavil jeden krok. Musela se dát vysoko noha a mě se to nepodařilo, při tom mi nateklo a spadl jsem.

Finále, Foto: Standa Mitáč

Foto: Standa Mitáč

Foto: Standa Mitáč

Video je sestříháné od Standy Mitáče

Nakonec končím na 3. místě v juniorech. První místo obsadil Martin Jech a druhé Štěpán Volf. Mezi muži vyhrál Adam Ondra a mezi ženami Iva Vejmolová. Všichni předvedli úžasné výkony a diváci byli skvělí. Děkuji pořadatelům a stavěčům za krásné závody a cesty. Pořád je co zlepšovat a tak hurá si odskočit na skály a spravit si náladu.