• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Český pohár Svitavy 2015

Kategorie Závody.

Dne 18.4 se konal druhý nominační závod ve Svitavách. Musel jsem podat co nejlepší výkon, protože se po tomto závodě postavila reprezentace. V první kvalifikaci se mi lezlo blbě. Ruce ani nohy neposlouchaly. Tělo bylo nerozlezené. Už od spodu jsem se cítil, že každou chvíli spadnu. Ruce natékaly rychle než obvykle ale pořád to šlo nahoru. Těsně pod topem se dalo trochu odpočinout. Sklepat se mi nedařilo a ještě více mi natékalo. Hrnu to dál a padám z topu. Na závěrečný skok už nebyla síla.

Autor: Monika Brkalová, www.slowprint.nolimit.cz

První kvalifikace

Do druhé kvalifikace jsem nastupoval už připravený a rozlezený. Nebyla už v takovém kolmáči jako první a chyty byli lepší. Těsně před topem byl bouldřík za oblinu. Nevěděl jsem, jak to mám přebrat. Dlouho přemýšlím jak na to a laktát mě doběhl. Na finále to stačilo.

Druhá kvalifikace

Finálová cesta byla jedna velká krása :D. Vítek Lachman jako hlavní stavěč si umí pořádně vyhrát. Vedla sem a tam, lišty, obliny, struktury prostě vše jak má být. Po prohlídce finálové cesty začalo stoupat napětí a nervozita. Ve hře byla reprezentace a nikdo to nechtěl pokazit. Ve finále se mi lezlo dobře. Od spodu byli dobré chyty a přesně můj styl. V půlce cesty jsem udělal fatální chybu. Následný krok z oblin do struktury jsem podcenil a udělal rychle. Zapomněl jsem si zvednout levou nohu o kousek výš, abych dosáhl. Bohužel se tak nestalo a krok jsem nedotáhl.

V závodě končím na 4. místě a do reprezentace se nominuji ze třetího místa. První letošní cíl je splněn a další teprve čekají.