• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Český pohár Pardubice bouldering 2015

Kategorie Závody.

Druhý závod mládeže v boulderingu se konal v Pardubicích v HK centru. Venku bylo krásné počasí a tak jsem hodně dlouho rozmýšlel, jestli jet někam ven na skály nebo na závody. Nakonec zvítězila druhá možnost.

Z vlakového nádraží to není žádná prdel se dostat na stěnu. Dlouho hledáme cestu jak se tam dostat až nakonec nacházíme halu. Celí zpoceni s Martinem a Adamem dorážíme na stěnu. Start nám měl začít cca za 20 minut. Rychle se převlečeme a hurá na to. Ale Míra Doseděl nám vzkazuje, že si ještě počkáme hodinu a půl. Mezitím máme dost času na rozlezení a shlédnutí boulderů.

Okolo 10 hodiny konečně začínáme lézt. Jako první boulder jdu lézt v kolmáči na rozhejbáni. Ale tento boulder nepřelézám ani na konci časového limitu. Do topového madla nedosáhnu a tak se přemisťuji k ostatním. Z prvního nemám moc dobrou náladu a tak se trochu naštvu, což mi pomůže v ostatních boulderech, které dávám z první bomby. Aspoň šetřím síly na nejtěžší. Bohužel i v těch nejtěžších boulderech mi chybí trochu výška a síla. Některé bouldery, což byli pro některé těžké jsem přelezl prvním a zase naopak ty lehké mi přišly těžké. Moc se mi zalíbil boulder, který vedl přes strukturu stěny. Žádné chyty pouze jen struktura. Hodně se podobal skalnímu lezení, které mi šlo dobře. Top, byl nadosah nicméně se tak nekonal. Vždy, když jsem skákal do topu, zavadil jsem o expresku na stěně, která mě sundala a zanechala škrábance na těle.

Před skončením časového limitu ještě se pokouším urvat poslední bouldery ale marně. Síla už je fuč a prst začal bolet. Asi před 2 týdny se mi do šlachy dostal malý zánět. Nakonec se umisťuji na 5. místě. V některých boulderech dost byla výhoda výška ale i tak jsem si zalezl parádně. Stavěčům moc děkuji za krásné bouldery, které postavili. Po nás nastupují menší děti. Stavím dva bouldery a jedu domů.