• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Listopadový Ospík

Kategorie Skály.

Od minulého výjezdu do Ospu jsem změnil trénink. Začal jsem více campusovat a zapojil jsem více TRX tréninků. Postupně jsem začal sílit a po delší době jsem se opět vrátil do cesty Marjetica 8b/b+.

Crew

První lezecký den si to ještě připomenu a po hodině restu, dávám z první bomby. Po tak dlouhé době nacvičování jsem to konečně vylezl. Najednou byla taková síla, že bych to mohl vylézt ještě jednou. Cítil jsem se tak silný, že to šlo samo. Musím říct, že mi hodně pomohl TRX. Dostal jsem hroznou sílu ve fixech a dlouhých krocích. Prostě jedním slovem BETON. A samozřejmě jsem to vylezl tak jak se to má  žádná klička nahoře, ale pěkně za malé lištičky. Cestu jsem už popisoval v předešlých člancích, tak se mrkněte. Jen tak krátce. Dlouhá okolo 15 metrů, bez odpočinku. Dlouhé silové kroky po malých chytech. Krásné boulderové kroky, kde musí člověk pořádně zatnout a nepustit.

Marjetica 8b/b+, photo: Radmil Schneider

Marjetica 8b/b+, photo: Radmil Schneider

Marjetica 8b/b+, photo: Radmil Schneider

Marjetica 8b/b+, photo: Radmil Schneider

Následující dny jsem si rozlezl projekt, který zatím nebudu zmiňovat. Nechte se překvapit :). Kroky jsem vymyslel, ale musím ještě pořádně potrénovat. Z projektu prchám do cesty Ptičja Perspektiva 8a+. Mohl bych vám o tom napsat celou knihu jak moc je tato cesta suprová. Ale to by asi nikdo nečetl a tak vás nebudu trápit slohovkou a zkrátím to na pár vět. Skládá se ze dvou délek. První je za 7b, druhá 8a+. Delší dobu jsem pod ní stále chodil, ale ten správný čas přišel až teď.

Štěpán v Hobitu

Kuba v cestě Missing Drink 8b+

Ondra v Sanskem Paru 8c+

První délka se musí vylézt co nejrychleji, aby tě moc nenačnula. Potom následuje nohand za koleno. Přichází boulder bez noh po krápníku. A docela dlouhé kroky do stran. Opět super odpočinek ve velké díře. Z díry následuje nejtěžší boulder. Strašně moc malé chyty. Ze začátku jsem je nemohl vůbec udržet, než jsem si na ně zvykl. Vše se odehrává v brutálním převise. Kolínko za bočák a znova těžké kroky až do topu. 40 metrové lezení se 3 bouldery rozhodně stojí za to. Za mne nejhezčí cesta v Mišja Peči. Nádherné lezení v kvalitní skále. Čím výš, tím těžší. Neolezená!!! Co víc si přát.

Restday

Restday

Restday

Restday

Restday

Restday

Restday

Restday

Nejde to ani popsat slovy. Ale na závěr. Kdo chce, určitě to toho běžte. Čeká vás supr čupr lezeníčko za poctivých 8a+. Možná by to mohlo být i 8b ale zase nebudeme vše zvyšovat  Je třeba si vylézt něco poctivějšího  Takže nakonec na čtvrtý pokus přelézám a mám ohromnou radost. Dlouhé jak nevím co ale ta nááádhera. Hmmm:D.

Večerní sladkost

Párty ve skalách

Párty ve skalách

Ten den ještě se mi daří přelézt cestu VR6 za 7c. Po ukrutném začátku je ukrutné lezení. Hrozně moc těžký boulder u prvního háku a potom brutál lištovačka po ostrých chytech. Kůže mi praskla a teče krev. Ale i tak s tím bojuji až do konce.

Kdo jiný než já

Kuba

Štěpán

Matěj

 

Co jsem vylezl: Marjetica 8b/b+, PP nekonečno

                           Ptičja Perspektiva 8a+, PP4

                           VR6 7c, PP7

                           Kindergarten 7a+, OS

                           Ljubezen Na Prvi Pogled L1 7a+, flash