• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Stavěčský kurz

Kategorie Závody.

Stavění je kousek mého já a je to něco úžasného. Pár závodů jsem už postavil, ale ne vždy jsem mohl stavět všechny. K tomu abych mohl, potřebuji licenci. A proto jsem se rozhodl si ji udělat.

 

Lezec vs stavěč

Kategorie Závody.

Na úvod si pojďme všichni zodpovědět na jednu otázku. Co je přáním každého lezce, když přijde na stěnu? Kromě toho, že sbalí krásnou barmanku nebo si vypije dobré kafe :) Ale? No přece nové cesty, které září barvičkami a s parťákem se hádáte, kdo to z vás první poleze :) Ať už je to šestka nebo desítka, každý bude spokojen. Lézt stále ty stejné cesty pořád dokola není ono, a proto existují route setteři (Stavěči), kteří vám splní vaše přání. A jak vůbec takové cesty či bouldery vznikají? To bych vám chtěl říci v tomto článku a ukázat vám celý můj pohled na stavění.

Lezec vs Stavěč

Mistrovství světa Arco 2016

Kategorie Závody.

Zrovna co jsem se vrátil ze soustředění Alpinistů, najel jsem na tvrdý trénink. Zvyknout si po dlouhé době na umělé chyty mi trochu trvalo ale na MS do Arca jsem odjížděl v nejlepší formě. Vše začalo odjezdem do Lipníka, kde jsem před odpoledním odjezdem, ještě zašli narychlo si vylézt pár cest na Gabrielku.

Slavnostní zahájení

Slavnostní otevření Tendon Hlubina + přednáška

Kategorie Závody.

Tak a máme tady u nás v Ostravě konečně stěnu na lano!!! Tendon Hlubina. Nachází se v areálu bývalého Dolu Hlubina. Výška stěny je přes 20 metrů a má téměř 1000m2. Dne 23.10 2015 bylo slavnostní otevření. V rámci téhle akce jsem měl přednášku. I když to byla moje první, co jsem kdy měl, dopadlo to dobře. V rámci prezentace jsem mluvil o mých začátcích. Jak jsem se dostal k lezení, sportovní úspěchy a nejlepší akce jako Rodellar, Orco a Dolomity. Následovala párty a jak to celé vypadalo, mrkněte na video!!!

Hlubina

MČR Ostrava bouldering

Kategorie Závody.

A je to tady!!! Konečně závod v Ostravě. Ještě k tomu Mistrovství České Republiky v boulderingu. Kvalifikace se lezou stylem onsight tedy z izolace. Jednička je lehká ale ruce mi smekají po strukturách. Po chvilce přelézám. Dvojka už je o dost těžší. Samotný nástup je pro mě dost těžký. Dva chyty vzít na číšníka a skok do struktury. Nedaří se mi doletět a boulder odolává. Trojka je totál morfo. Dlouhé kroky, spíše skoky. Skáču, jak nejvíc to jde, ale nestačí to. A poslední boulder nevymýšlím. Je to čistý skok a lehký dolez. Nakonec končím na 30. místě.

Jednička

Český pohár Jičín

Kategorie Závody.

A je tu další Český pohár, který se koná v Jičíně. Den před závody se jedeme podívat na zdejší Prachovské skály. Nikdy jsem zde ještě nebyl a je to tady opravdu nádherné. Mám chuť si zaběhnout do auta pro lezečky a okamžitě jít lézt. Po cestě zpátky k autu objevuji krásný boulder. Netýká se lezení ale spíše se co nejvíce rozběhnout a naskočit oblou hranu. Kubovi to moc nejde, protože má špatné boty. Kryštof udělá první přelez a já hned za ním. Boty Scarpa nikdy nezklamou. :D

Prachovské skály

MČR Slaný bouldering

Kategorie Závody.

Dne 18-19.9 se koná MČR v boulderingu ve městě Slaný. Kvalifikace nám začíná až večer, proto jedu už ráno, abych se zaregistroval do první skupiny, která začíná v 8 hodin večer. Společně s kamarády se jdeme podívat do města, než začne registrace. Jenomže registrace začala dříve, než jsme plánovali a mezitím se naplnila první skupina a nám nezbývá nic jiného než jít do druhé skupiny, která začíná od 22 hodin do 23:30.

ČP Brno a EYC Imst

Kategorie Závody.

Je neděle 24.5 a já se opět vydávám na Český pohár mládeže v lezení na obtížnost, který se koná v Brně na Rajčeti. Dorazilo 59 závodníků a bylo o co bojovat.

Kolem 10 hodiny nastupuji do první cesty. Začátek je hodně lehký a postupně cesta graduje ale s přehledem tuto cestu topuji. Společně semnou ještě přidává top Štěpán Volf.