• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Stavěčský kurz

Kategorie Závody.

Stavění je kousek mého já a je to něco úžasného. Pár závodů jsem už postavil, ale ne vždy jsem mohl stavět všechny. K tomu abych mohl, potřebuji licenci. A proto jsem se rozhodl si ji udělat.

 

Když jsem splnil veškeré podmínky a praxi, už mi chyběl jenom absolvovat kurz, který vedl Honza Zbranek jako jediný držitel mezinárodní licence International Chief Route Setter IFSC.


Cestou na kurz, který se konal na lezecké stěně Praha Smíchoff, jsem zavítal ke skvělému fyzioterapeutovi od Fyziogymcooper. Zjistil jsem, že jsem celý křivý, takže musím na sobě makat :)

 

Následující den v 10 hodin ráno začínáme. Krátká přednáška o tom co se bude dít a šup stavět bouldery. Bylo skvělý pozorovat práci od ostatních stavěčů. Každý má svůj vlastní styl, proto bylo dobré, že jsme se učili od sebe navzájem. Takže první dva dny jsme stavěli bouldery ve stylu – skoky, náběhy, technika, síla, koordinace atd.

 

V pátek přišlo na řadu lano. Docela jsme se všichni nadřeli, ale baví nás to a proto to děláme. V sobotu a neděli měli repre soustředění dospělí a mládež. Celkem jich přijelo přes 40 a bylo na co koukat. Doufám, že se jim naše díla líbila a pořádně potrénovali.

Po tomto kurzu jsem se stal ČHS Chief Route Setter!!! Další cíl splněn tak hurááá stavět.