• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Višňové a 8bejda

Kategorie Skály.

Ve škole mi začalo zkouškový a to je ten nejlepší moment, kdy mohu vypadnout někam ven :) Samozřejmě se musím i něco naučit, ale deniček hladoví a tak ho musím něčím nakrmit :)

Kumm Ombo 8b

Po roce se vracím zpátky do Višňového. Mám to tu hrozně moc rád a cesty jsou geniální. Někdo to odsuzuje, že je to sekaný, ale pořád lepší než jet pro mne na Lidomornu. Takže víkend trávím společně s Leňou ve Višňovém.

Už delší dobu mám rozlezenou cestu Kumm Ombo za 8b. Jedná se o 30 metrovou cestu, která je ultra vytrvalostní. Samotné kroky nejsou nijak zvlášť těžké, ale spojit to celé dohromady vyžaduje pořádnou porci vytrvalosti :) Nevím co se děje s počasím, ale takovou podmínku jsem zde ještě nikdy nezažil. Vždy je tady brutální vedro a chyty jsou rozpálený. Teď? Jistič má dvě peřovky a čepici na hlavě. Chyty lepí jak sekundové lepidlo a laktát v předloktí odtéká nebo spíše nenatéká :) Postupně se prokousávám až k samotnému topu cesty a konečně cestu přelézám. Veliká radost a pro mne těžký boj. Možná 8b+???

Kumm Ombo 8b

Euforie netrvá dlouho a posunuji se o linku vedle do cesty Skala za 8b. Je to taková sestřička od Kumm Omba ale v tom rozdílu, že je naopak brutálně boulderová. První nejtěžší boulder dávám na první pokus. Říkám si: „Coto je“? Vyčkávám na večerní podmínku a rovnou z druhé bomby přelézám. Když si vzpomenu, co jsem dělal před rokem za těžké kroky a srovnám to teď, nemohu uvěřit. Vše se sešlo dohromady a podmínka udělala cesty konečně pro mě lezitelné :)