• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Švýcarsko - Gimmelwald

Kategorie Skály.

Co takhle se už zajet někam konečně zchladit? Jedeme na Flatanger!!! Ale jak už to bývá, čím více lidí, tím těžší komunikace a tak mám záložní plán a to jet do Švýcarska oblasti Gimmelwald. Déšť, kopec, adrenalin, bolest, to vše nás doprovázelo celé naší výpravy. A jak jsme se skutečně měli? Více v článku :)

Švýcarsko je drahá země a drahé pokuty. My jsme měli to štěstí, že jsme nedostali pokutu 200 franků jako Matěj, kteří to při příjezdu zaparkovali svou káru na heliportu :) Zatím co my, jsme byli schovaní v lese, tak či tak nás policajti našli. O půl druhé ráno mi klepe na okno baterkou. Vůbec nevím, která bije. Začal na mne mluvit, že se zde nesmí kempovat a tak. Ale jak jsem byl unavený a skoro spal, tak jsem jen odpovídal ok, ok, ok. A policajt na mne, že to není ok a já zase ok, ok, ok :) Myslím si, že z nás musel mít prdel :)

Jak se dostat do skal tak máte dvě možnosti. Tou první je, že si vyšlápnete 3h kopec nebo si zaplatíte lanovku, myslím, že stála okolo 8eur a ta vás vyveze do první stanice. Odtud je to 30 minut pěšky po rovince se závěrečným 10minutovým krpálem. Cestou potkáte 4tisicové hory a nádherné výhledy.

Všichni jsme namotivovaní a natěšení na lezení. Ale později se nám chce jet domů. Proč? Protože zdejší klasifikace je totální úlet!!! Vylézt zde 8a cestu nám dalo stejně zabrat jako vylézt 8c. Tato převislá 25 metrová stěna bez možnosti sklepání je ultra hard. Žádné velké chyty, madlo jsem viděla naposledy doma :) Samé malé sklopené chyty. A ještě k tomu to kouše jako prase. Po pár dnech jsem si to tady zamiloval ale stejně, klasa furt těžká. Tudíž se držím dole a jsem rád, že se hýbu v 8a+ :) 

Nakonec jsem jich pár ukořistil a nakoukl do Trummelbach 8b+. Za mne klidně 8c minimálně!!! Slaňák jsem cvakal asi 5 minut, jak jsem měl nateklé. Už jsem myslel, že spadnu při cvakání. No totál úlet. A způsobem jakým to vylezl Tom, tak ten si to může rovnou zapsat za 9a, protože vynechal nohand za kolena po těžkém lezení a nejtěžší ho teprve čekalo.

Když si budete chtít vyjet lanovkou na Eiger, tak si zaplatíte ne 40eur jako mi řekl kamarád ale rovnou 170eur!!! Myslím, že si počkám a raději na něho vylezu sám :)

received 2076386322395624

Co jsem vylezl:

Trümmelbach 8b+, PP 6
Teufelsküche 7c+, PP 2
Bett Des Fakirs 8a+, PP 3
Surfers Paradise 8a+, PP 7
Torrero Gimmelwald 8a, PP 3