• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Itálie - Arco

Kategorie Skály.

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a je třeba je ještě trochu využít :) Vzpomněl jsem si, že mám jeden projekt v Arcu. A tak oblast je vyřešena. Teď už jenom zbývá někoho sehnat a může se jet!!! Podmínky mají být dobré tak nevidím důvod, proč by to nemělo jít :)

 Kdo by mohl jet semnou? Jedině Ríšo ze Slovenska! Ten to nikdy neodřekne :) Cestou nabíráme přes Blablacar další milé lidi, musím říci, že byla prdel s něma jet. Když přijíždíme na místo, vy vlastně ještě nevíte jaké :) Tak já vám to povím. Vybrali jsme Massone v Arcu. Teploměr hlásí 28°C!!! Si dělají prdel ne? Vždyť měla být zima a luxus podmínka.

První den a první prohra. Projekt, který jsem zde nechal je Pietra Murata 8b+ (8c). Po 3 měsících lezení bez žádného tréninku se cítím slabý, ale tady jde spíše o vytrvalost, takže si myslím, že by to mělo jít. První pokus a pád v nejtěžším místě. No supr, to půjde. Ale vůbec to tak nebylo. Ještě se více oteplilo dokonce až na 30°C. Já nejsem schopen lézt takovou cestu, která má 45 metrů v takovém počasí. Rychle mi dochází a padám níže a níže. Bohužel i letos odolává tak nechávám na podzim.

Testuji formu v cestě Troppo Schwar 8b. Dva bouldery po malých chytech ale nic extra hard. Jenomže dohromady to celé spojit v takových podmínkách je těžké. Nakonec přelézám, ale dalo mi to velice zabrat. Tím jsem se otestoval a na těžké cesty si musím počkat. Forma je bledá.
Tak prchám do cesty Maratona 8b/b+ (8b+). Ještě má druhou odbočku doleva a je to Supermaratona 8b/b+, kterou jsem taktéž vylezl. Dlouho se lezci hádají, která je těžší. Já mám jasno. Pro mne Maratona je klidně jako 8b+ a naopak Supermaratona jako 8b. Pro většinu je to naopak. Zase musím říci, že Super je po lištách, tudíž mi sedla. Těžko říci, každopádně obě jsou hezké a stojí za to je vyzkoušet.

 

I tak mi to nedalo a zkusil jsem i Underground 9a. V prvním a zároveň nejtěžším boulderu hořím jak papír. Program znám z videí ale nemohu to tak lézt kvůli délce mého těla. Ale našel jsem způsob jak to udělat. Bohužel ale přidám 3 těžký kroky navíc co nikdo nedělá a to nejsem schopný udělat v celým boulderu dohromady. Třeba příště. To třeba Reinis Vibes 8c/c+ mi docela šel. Krom výlezu ze stropu. Už jsem byl tak vyházený, že nebyla síla to udělat. Jakoby tě někdo vypnul na ovládači od televize.

Restdaye trávíme kde jinde než u vody. Ve městě je brutální horko a u Gardy alespoň fouká. Do toho nesmí chybět nějaký ty triky ve skateparku zakončené zmrlinou tou nejlepší na světě!!!

Počasí je jak naschvál. Babí léto je tady a to teplo už nesnesem. Na poslední dva dny zkoušíme sektor Terra Promessa. Dopoledne je tady super. Fouká a celkem to drží. Jenomže od 12 zde svítí slunko. Zkouším jedno bejdo, které je fantastické. V reálu je tak za 8b+/c ale tou krásou pohybů mě to baví zkoušet dál a dál. Bohužel nepadlo o to důvod víc se na něho vrátit. Myslím, že podzim bude ve znamení přelézání projektů!!!

Co jsem vylezl:

Il Cattivo Ist Überall 7c, OS  
Disneland 7c, PP 2  
Luca Joint 6c+, flash 
Loch Ness 6c+, OS  
Super Maratona 8b/8b+, PP 3  
Heliotrop 7b, PP 2  
Super Attico 7c+, PP 2  
Maratona 8b/8b+, PP 8  
Soviet Supremo 7b, OS 
Bevery Hills 7b+, PP 4  
Troppo Schwar 8b, PP 6