• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Slovinsko - Mišja Peč

Kategorie Skály.

Projekty v Ospu se pomalu probouzejí z tepla a je na čase je pozkoušet. Beru si týden volna ze školy a frčíme tam. Jaký projekt mám na mysli? Povím za chvíli.

Mr. Bighand 8b+

Z minula mám rozlezenou Vizija 8c (8c/c+). První lezecký den je ve znamení, kde je síla? Prostě no power today. Zkouším tedy alespoň Tequila 8a na onsight, ale těsně mi to uniká. Druhým sesláno.

Den 2: Konečně jsem si vymyslel nejtěžší boulder ve Viziji, který bych odhadnul na 8A+. Boulder je po hrozně malých chytech tak na čtvrt jednoho článku a žádný stupy. Medvědí lezení s 12 kroky. Po boulderu následuje dolez za 8b, který ještě dokáže pořádně potrápit. Bojuji docela s podmínkou, protože kolem 12 hodiny už cestu nemohu lézt. Začne do ní svítit slunko a lišty kloužou. Takže vstávám v 7 ráno, abych stihl alespoň dva, někdy i tři pokusy.

Mr. Bighand 8b+

Odpoledne většinou lezu o něco málo lehčí cesty, ale víte jak to je :) Mozek je nenasytný a už visím v Mr. Bighand 8b+. Je to propojka cest z Corto a dolézáš Sanskim Parem. Docela přísný 8b+!!! Druhým pokusem padám z dolezu tak za 7a, protože mám tak nateklé, že ani ty madla jsem nebyl schopný udržet. Třetím to tam posílám a mohu si konečně oddechnout, protože je to dlouhý a bolí z toho úplně všechno.

Mr. Bighand 8b+

Dále se mi daří přelézt Highlander 8a+/b. Taková zapomenutá cesta co se moc neleze. Ale peckovní kroky. Dole úžasný boulder, který mě fakt bavil, takové divno kroky a zbytek za odměnu lezení. Ne lehký ale pěkný. Mezi tím jsem ještě zkusil Konec Mira 8c/c+ ale stále nemohu udělat jeden jediný krok, který mi dává stopku. Holt musím posílet v bicáku :) Taktéž to bylo v první délce Sanskiho Paru za 8c+.

Mr. Bighand 8b+

Ještě se mi daří vylézt Black Power 8a+ a Truplojedka 8a+. No a co Vizije? Pokrok veliký v boulderu. Několik pádu v posledním kroku. Udělala se mi díra v prstu a s tejpkou to nebylo ono. Moc malý lišty na to. Poslední možné pokusy byly tak 3 dny před odjezdem než se zkazilo počasí. Začlo pršet a vše bylo vlhké. Sice jsem teď dostal naprdel ale já se tady vrátím a pošlu to tam!!! Takže brzy nashledanou :)

Co jsem vylezl:

Pasja Radost 7b+, flash  
Krvave Dimlje 7b+, PP 2  
Truplojedka 8a+, PP 4  
Black Power 8a+, PP  
Highlander 8a+/8b, PP 2  
Mr. Bighand 8b+, PP 2 
Tequila 8a, PP 2