• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Krpcovo

Kategorie Skály.

Dva roky zpátky jsem tady bojoval jak drak ale dostal jsem pěkně na prdel. Od té doby jsem zde nepáchl až do teď. Přijel jsem zpátky do boje :) A povedlo se…

Rainman 7b+, Foto: Inka Matoušková

Původní plán byl jet do Ospu, ale počasí hrálo proti. Déšť a déšť. Vymýšlíme plán B. Krpcovo padlo jako dobrý tip. A tak společně s Inkou, Jirkou, Luckou a Radmilem vyrážíme v nekonečně dlouhé cestě.

Koniec Sveta 8b, Foto: Inka Matoušková

Plán mám jasný a to vylézt Koniec Světa 8b. Naposledy jsem padal v posledních krocích. Tak veřím, že to teď smrsknu hned. Ale? Klíčové místo totál durch mokrý. Zkouším toaleťákem vysušit, ale vždy mi smekne.

Koniec Sveta 8b, Foto: Inka Matoušková

Druhý den o nic lepší. Celou noc pršelo a je to ještě více mokřejší. Prchám pryč do jiné cesty a to Hypoxie 8b. U 4té expresky dostávám stopku na rozpětí. Inferno 8a+ je krátká boulderová cesta a je suchá!!! Vše vsázím na poslední den.

Koniec Sveta 8b, Foto: Inka Matoušková

Den „D“

Skála suchá, síla největší. První pokus nevychází. Potom přijeli poláci a maďaři a tak vznikla mega fronta na cestu. Čas odjezdu se krátí a vím, že nestihnu dát druhý pokus, proto zkouším Inferno a jooo, posekáno!!! Koukám na hodiny a ještě mám 20 minut, než musíme jet. Polák vynechává pokus a tak rychle běžím ještě s nateklým předloktím pod cestu. Od pokusu jsem si nic nesliboval, ale to je to, co mi hodně pomáhá. Potom lezu nejlíp, jak mohu.

Inferno 8a+, Foto: Inka Matoušková

V horní části mám tak nateklé, že nejsem schopen cvakat expresky a tak rovnou 3 za sebou vynechávám. Jistič znervozněl docela dost ale já to hrnul dál. Po cvaknutí slaňáku si nejen oddechl Jirka, který mě jistil ale i já :) Radost největší a s čistým kontem mohu jet domů. Jirka s Radasem bojovali ale kousek to nevyšlo a holky taky dobře bojovaly, takže kdy jedeme zpět to tam posekat?

Co jsem vylezl:

Rainman 7b+-, PP 2  
Inferno 8a+, PP 3  
Koniec Sveta 8b, PP  
Habanero 6b, flash