• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Frankenjura 2014

Kategorie Skály.

V sobotu 26.8. vyrážíme v pětičlenné posádce směr Frankenjura. V Juře jsem nikdy nebyl, o to více jsem se těšil. Na místo dorážíme něco okolo 13:00. První den razíme do Schlossbergwande. Na rozlez dávám jednu 8- a hned mě vyškolí. Tam kde jsem si myslel, že to bude brát, bralo to někde jinde. Proto zvolím seznamovací den a lezu něco lehčího. Zkusil jsem Liebe Ohne Chance 9 ale při onsight pokusu padám tam, kde už se nepadá. Bohužel madlo, které vidí ostatní já neviděl a tak na druhý pokus přelézám. Tolik lidí jsem pod skálama v životě neviděl. Nacpáno poláky až po francouze. Ještě před odchodem vlezu do Master Blaster 10-/10, který mi sedl. Tak snad příště. Před odjezdem z parkoviště  se jdeme podívat na Beerfest a pak hledat spaní.

BeerfestBeerfest

 Další den jedeme do oblasti Marientaler Wand. Chci zkusit cestu Ruptur 10-. Rozlezu se a jdu na to. Prvním pokusem zkrokuji a že by to mohlo jít. V následujících pokusech padám v posledním těžkém kroku. Dávám pauzu a najednou vidím přede mnou mou kamarádku Evu Křížovou a za chvíli Magnuse s Vojtou a Karlem Požárem. Příjemné překvapení, které mě nakoplo dát ještě jeden pokus. Vůbec jsem tomu nevěřil, že bych to mohl dnes s mou vyčerpanou sílou vylézt. Zdání klamalo a na 6. pokus vylezeno. Vycvakávám presa a za deštivého počasí se vracíme k autu, kde dáme malou sprchu v řece a jedeme do města na řízek.

Ruptur 10-

 Ruptur 10-

 Třetí den lezení jedem do Holzgauer Wand. V plánu mám L'eau Rage 8a, které toho dne přelézám na 3.pokus.

Martin Gospoš v Cestě Nikita 10-

 

Nádherná lezecká oblast, kde mě zaujala linka Casablanca 10-. Vedla obrovským stropem. To jsem si nemohl nechat ujít. Ale po chvilce nacvičování cítím, že už to nepůjde. Kapacita sil došla jako obvykle. Nechávám ji jako projekt na další zájezd.

Casablanca 10-

Casablanca 10-

 

 

Cestou sháníme pitnou vodu. Jdeme se kouknout k řece a najednou vidíme škaredého skoro plesnivého chlapíka jak žene husy před sebou. Vypadal jako z hororu. Ptáme se ho, jestli neví, kde je tady pitná voda. Sám nám nabízí vodu přímo z jeho domu. Jdeme s ním a po chvilce vidíme menší statek a stodolu. Otevře stodolu, kde na nás vyčuhují špinavé zadky od krav a vedle nich je kohoutek na vodu. Nabíráme vodu do kanistrů a šup pryč ze smradu :)

Zdravá a čistá voda :)

Poslední den lezení jedeme do Diebesloch. Není to oblast se super těžkými cestami ale jako čtvrtý den lezení to bohatě postačí. Na rozlez dávám nejhezčí 7+. Vede přes traverz s ohromnými dírami. Potom dávám na onsight Beavis & Butthead 9-/9. Hned vedle mě zaujal King Luis 9. Trochu vlhké chyty ale přelezl jsem. Na závěr dávám Sledgehammer 9- za deště a jedeme domů.

Naše lezecká sestava

Na závěr pár videí z přelezů.