• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Listopadový Osp 2014

Kategorie Skály.

Před dvěma týdny jsem byl v Ospu, kde jsem vylezl svoje první 8b. Tento druhý výjezd jsem to chtěl potvrdit a tak jsem si vybral cestu Matičkov Svet 8b. První den cesta byla trochu mokrá ale klíčové chyty byly suché. Už od spodu cesta není vůbec lehká a musí se zabrat. Cesta má 3 bouldery mezi kterými jsou dobré odpočinky za kolínka. První boulder je klíčový z celé cesty. Pod klíčovým boulderem je dobrý odpočinek za kolena a následuje boulder přes lišty. Další boulder se lezl přes mokrou patu a takové poskoky po lištách a výlez už byl lehčí, ale vypadnout se tam pořád dalo.

 

Každý den mohly být maximálně 3 pokusy, protože se jedná o dosti boulderovou cestu a tak už nebyla síla na další pokus. Zbytek dne jsme trávili v Mišja Peči, kde jsem lezl cesty lehčí.

Druhý den byl nastavený budíček na 7:30. I když byl konec listopadu, přes den bylo okolo 17 stupňů a lezení na slunku bylo peklo. Vůbec mi nešel přelézt spodní boulder v kuse. Stále dokola jsem padal v něm a nebyl schopný ho přelézt. Vymyslel jsem si lepší program přes patu ale i tak to bylo těžké. Potom jsme přešli do Peče, kde jsem si chtěl vylézt krásnou vytrvalostní linku Corto 8a. Na 3. pokus přelézám. Konečně po tom všem trápení v Matičkovi nějaký úspěch. Náladu mi to zvedlo a po restday to snad padne. Večery trávíme hraním na kytaru, mandolínu a zpíváním Bidla a Monči.

Na restday se jedeme kouknout do městečka Pirana, které leží u moře. Po cestě nakoupíme čerstvé bagety se sýrem a na zapití víno. Po prohlídnutí městečka dáváme menší piknik na pláži.

Restday

Restday

Restday

Následující den měl být dnem „D". Po prvním pokusu je to stále dokola stejná hra. Nejsem schopen přelézt spodní pasáž. Dávám ještě jeden marný pokus a nechávám si tu to cestu na příští rok. Třeba zesílit a pak přijet. Na spravení nálady přelézám Iglu 8a na druhý pokus. Ve chvílích odpočinků sleduji nabušenou slovinskou repre jak přelézá jednu cestu za druhou . Na závěr dne ještě zkouším Flash Dance 7c. Flashový pokus nevyšel. Poslední pokus už lezu za šera. V půlce cesty je police, kde se sklepe do nuly. Ale jak jsem více a více času klepal na polici, tma houstla. Musel jsem tedy rychle lézt. Slaňák zapínám skoro už za úplné tmy.

Konečný den našeho výjezdu jsme se rozhodli s Martinem, že zkusíme dát ještě nějaký pokus v Matičkovi. Po prvním pokusu jsem se cítil silnější než ostatní dny a v boulderu jsem byl relativně v klidu ale poslední těžký krok v boulderu mě sundává. Do druhého pokusu jsem dal úplně vše co jsem mohl dát a spodní pasáž konečně přelézám v kuse. Na druhý boulder jsem si pohlídal mokrou patu a lezl dál. Trochu mě překvapil krok pod slaňákem ale už jsem to nepustil a konečně to vylezl na 6. pokus. Podmínky a síla se spojily a výsledkem toho byl, přelez.

Vylezen Matičkov Svet 8b

Jaro, léto a zima :D :D :D

Jaro, léto a zima

Přelezy: Matičkov Svet 8b, PP 6
Iglu 8a, PP 2
Corto 8a, PP 3
Flash Dance 7c, PP 2
Jebiga 6b+, OS
Ženski Finale 88 6b+, OS
Amazonka 6b, OS