• DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce
  • DENIS PAIL - blog sportovního lezce

Lysá nad Labem + Židárna

Kategorie Závody.

Dne 7.3 jsem se vydal na letošní první závody, které se konaly v Lysé nad Labem. Bouldery byly v lehčím podání a tak jsi zalezl každý. První bouldery šli v pohodě ale třetí a čtvrtý kvalifikační bouldery mě zastavily výškově. Nešlo to skočit ani prd :D. Musel jsem spoléhat, že mě pustí ty těžší a bude to stačit v mé kategorii na bednu. Jeden z nich byl takový mega jump, ostatní se jenom lehce odrazili a byli v chytu ale já musel vzlétnout a doletět. V poslední minutě se tak stalo a boulder přelézám. Celkově v Juniorech končím na 6. místě a celkově na 49. mistě. Bouldery byly moc fajn a závod se pořadatelům povedl. Lidi fandili a tak to mám rád. Na prvním místě v mužích končí Martin Stráník, druhé a třetí místo obsadili Jan Chvála a Štěpán Stráník.

Po skončení závodů odjíždím společně s Magnusem a Adamem Češkou do Kutné Hory neboli Norsko. Ještě než se setmí, zkoušíme zdejší bouldery od Magnuse. Na rozlez dávám Protiproud 7A+. Magnus mi ukazuje bezva skokový boulder. Ze závodů jsem už rozskákaný dost a tak jsem to šel zkusit. Nejdříve mi to vůbec nešlo skočit ani chytnout malé sklopené lištičky. Když jsem skok udělal, přišel na řadu SD start. Ne a ne udržet doskokové lišty a padat už mě nebavilo pořád stále dokola na záda. Rychle přicházela tma, nešlo už vůbec nic vidět a světla jsme neměli. Už jsem to chtěl vzdát, ale ještě jeden poslední pokus jsem dal a vyšel. Po tmě jsem doletěl do lišt a už to nepustil. Boulder se jmenuje Ukrajinský Okamžik 7C. Šetřím sílu na zítřek, v plánu je Židárna.

V neděli brzo ráno vyrážíme na Židárnu. Teplota je příjemná a svítí sluníčko. Na Židárnu dojíždíme okolo 9 hodiny a času na projekty je mnoho. Na rozlez dávám jedno krásné 6b+ ale co se děje tu se děje z topovýho madla padám přímo po zádech vedle matice a od magnuse se ozve: „Ty vole jsi v pohodě?“. „Jj jsem jen mám mokrou prdel a celý jsem od bahna“. Zlomený nic není a pokračuji dál. Zkouším z minula Nes 3 7B/B+ ale ani tentokrát mě to nepouští. Zaujala mě linie zvaná 2015 za 7C. Dlouhá vytrvalostní, což mi sedí. Ale nemohl jsem udělat prostřední část. Na konci dne přelézám Moment 7A+/B a Ateliéry 7A. Nic těžšího mě dnes už nepouští. Na chvíli ještě přejíždíme na Táborský bouldery, kde si prolezu poslední vrstvu kůže, a spěcháme na vlak. Cesta zpátky jak v rally. Obcí ale pro vlak uděláme cokoliv. Velká zásluha patří Magnusovi alias rally řidič.